Mikado.. neomezené možnosti kombinací

20.10.2010

Červená barva, která tuto sérii zejména charakterizuje, a výrazný design z pastelek, nabízejí zajímavé souvislosti. Slovo „mikádo“, se dnes používá ve více významech, ale vlastně všechny jsou svázány se Zemí vycházejícího slunce. Původně tak byl kdysi nazýván japonský císař, je to rovněž japonská společenská hra a do třetice značí mikádo účes, který byl typický pro japonské gejši. Obklady Mikado se tak chtěně či nechtěně odvolávají k japonské inspiraci. Červená barva vyjadřuje v této zemi štěstí, červený kruh na bílém poli představuje v japonské vlajce slunce s jeho teplem a energií a tužkový design na dekorační obkládačce připomíná tyčky ze hry mikádo.

Prohlédněte fotky:

Další dekorační obkládačky z této série nabízejí také jiné, klidnější možnosti...Další dekorační obkládačky z této série nabízejí také jiné, klidnější možnosti...Další dekorační obkládačky z této série nabízejí také jiné, klidnější možnosti...Koupelna Mikado jistě osloví i mnoho dospělých, kteří se nebojí barev a dokáží...Koupelna Mikado jistě osloví i mnoho dospělých, kteří se nebojí barev a dokáží...Koupelna Mikado jistě osloví i mnoho dospělých, kteří se nebojí barev a dokáží...Koupelna Mikado jistě osloví i mnoho dospělých, kteří se nebojí barev a dokáží...Koupelna Mikado jistě osloví i mnoho dospělých, kteří se nebojí barev a dokáží...


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]
 

Další dekorační obkládačky z této série nabízejí také jiné, klidnější možnosti – tyrkysové nebo šedé kruhy vložené do bílého základu, nebo naopak barevný základ s bílými kruhy. Výrazný pastelkový dekor lze pak použít v podobě úzké listely, na níž jsou pouze špičky tužek. Pastelky na obkladu působí díky zvláštní technologii velmi plasticky – jen vzít tu tužku do ruky – a to se bude určitě líbit zejména dětem.
Naše malá modelka si opravdu nejdříve myslela, že jsou skutečné, a chtěla si je osahat. Pak se zabrala do hry s opravdovými tužkami tak, že jsme málem nemohli pokračovat v další práci. Užívala si i další dekorace, které jsme jí vybrali ve vhodných doplňkových barvách.[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]
 

Koupelna Mikado jistě osloví i mnoho dospělých, kteří se nebojí barev a dokáží z jejich působení vytěžit to, co Japonci – štěstí a energii. Výrazná barevnost hlavního dekoru totiž umožňuje zvolit doplňky ve všech odstínech, které pastelky předvádějí. Pro „ženskou“ koupelnu jsme zvolili pouze červenobílou kombinaci, v dětské variantě jsme si dovolili daleko větší pestrost a jak je vidět, dobře tu působila i zelená. Pro mužského uživatele jsme vyzkoušeli šedou, černou a nerezové doplňky. Přesvědčili jsme se, že Mikado se dá přizpůsobit každému uživateli a vždycky bude originální.
Základní obkládačky mají moderní velký rozměr 20x40 cm, stejně jako bílé dlaždice Sidney (45x45 cm), které pestrost Mikada vhodně doplňují. Série obsahuje rovněž mozaiku řezanou vodním paprskem, umožňující vyřešit obklady zaoblených ploch, například vany či sprchového koutu. Mikado patří mezi letošními novinkami značky RAKO k nejvýraznějším a jeho hravost okouzlí člověka každého věku, který si hrát nezapomněl.

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se