Co sluší koupelnám

2.8.2010

Co sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnámCo sluší koupelnám

Renesance mozaiky

TULIPMomentálně se trendy diferencují do dvou protichůdných skupin. Stále dominující velkoformátové obklady na straně jedné a renesance mozaiky, ať již keramické,  trendové skleněné, mramorové, na straně druhé. Mozaika je nabízena ve formátu od 1x1cm do 10x10cm.

INDIAStále častěji jsou doporučovány kombinace obkladů "klasických" s mozaikou klasickou, ale i tzv.falešnou. Falešná mozaika je dodávána jako obkládačka nebo inserto, která má ve středu prostor pro vkládání dílků z mozaiky. Spojení těchto extrémů, kontrast rozměrů, vhodná kombinace barev a designu je vzhledem k dlouhodobější perspektivě užívání velmi příznivá. Představme si například jednobarevný velkoformátový obklad v kombinaci s obloženou stěnou z mozaiky – není to skvělé propojení stylů ?

Díky mozaice lze dokonale funkčně obkládat jednotlivé zaoblené plochy, niky, police, které dodají prostoru na originalitě. Z mozaiky lze vytvořit  výjimečné kombinace, které skloubí modernu s nadčasovostí. O oblibě a kvalitě mozaiky není pochyb. Dokládá  to skutečnost, že historická mozaika je materiálem, který dodnes zdobí nejednu representativní koupelnu u nás i v zahraničí.

Nadčasová bílá barva

COMBI_ANACONDAOpět se v poslední době prosazuje bílý obklad s různorodou povrchovou strukturou, v různých rozměrech. Široká nabídka dekoračních prvků, obkladů odlišných barev a rozměrů vyzývá vytvořit v kombinaci s bílým obkladem koupelnu, která dodá prostoru jedinečný charakter a exklusivní vzhled na dlouhá léta. Stále IN je dekorace, např. listely, ale už nejen v horizontálních liniích. Naopak vede dekorace vertikální. Dokonalým kompromisem je skloubení geometrického rozdělení plochy stěny pomocí jak horizontálních, tak i vertikálních linií. Všeobecně lze dekorační prvky jen doporučit, ale je dobré se řídit okřídleným pravidlem "méně znamená více". Jednobarevné, pastelové barvy na čistých plochách obkladů spolu s dekoracemi vytváří dokonalou synergii se zařizovacími předměty s převahou chromu, skla a kovu. Tomuto směru odpovídá i barevnost, kde převažují kovové odstíny barev, zejména zelená a modrá.

Rustikální obklady a dlažby s přívlastkem nej..

Opačným stylovým řešením jsou rustikální obklady v zemitých barvách. Tyto materiály jsou skvěle kombinovatelné s klasickými materiály jako jsou dřevo, cihly, přírodní textílie. Povrch obkladů je většinou nepravidelně reliéfní, barvy střídají tóny hnědé, žluté, oranžové, cihlové až  červené. Dekorace a  tvarovky, díky velké nabídce, kreativitě a vaší představám meze nekladou. V dekoracích se střídají dominantní bordury, mozaikové listely, výrazná inserta atd. Dokonalý design spolu s nekompromisní kvalitou nenechá nikoho na pochybách do jakých prostor jsou tyto obklady předurčeny. Pokud se budete skutečně držet klasiky, jsou právě rustikální obklady a dlažby tím pravým typem pro vás.

Rada na závěr :

  • Barevná harmonie, rozměrová variabilita, universální použití dělají z mozaiky dokonalý obklad zaručující originalitu vašich prostor.
  • Smyslnost mozaiky tkví v neomezených možnostech řešení v omezeném prostoru.
  • Nekonečné možnosti kombinací nadčasového bílého obkladu s barevnými doplňky  vás vybízí ke kreativním řešením.
  • Rustikální obklady vynikají harmonickým spojením stylového designu a skvělých užitných vlastností.

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se