A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...

28.4.2010

A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...A SEN SE PROMĚNIL VE SKUTEČNOST...

Bez architektů to nejde

Rok předem, než došlo k samotné rekonstrukci docházela Lenka za architektkou Anitou Matoušovou, která přenášela její vize koupelny v měřítku do počítače a navrhla možná řešení koupelny. Lenka však trvala na své verzi uspořádání koupelny, ale všechny své vize s architektkou konzultovala. Umíněnost se sice nevyplácí, ovšem oba manželé, přestože nejsou přímo od fochu, pracovně spolupracují s architekty i designéry a sami se za tvůrčí osobnosti považují. Zatím svých rozhodnutí nelitují. Bezpočet hodin přípravy se vyplatilo.

Co ukrývá koupelna?

Téměř deset metrů čtverečních..to není žádný přepych, ale jisté pohodlí už skýtá. Lenka ani Petr se nechtěli vzdát vany. Oběma jim totiž přijde vhod ponořit se do chomáčů bílé pěny s knížkou v ruce a relaxovat. Sprchu však užívají denně, proto se rozhodli do koupelny vtěsnat i samostatný sprchový kout. Protože několik let museli na ranní použití koupelny vypisovat pořadník, rozhodli se pro dvě samostatná umyvadla. Na deseti metrech čtverečních se muselo najít také místo pro WC a pračku se sušičkou. Obě elektronicky provázané pomocnice umístily do koupelny za hradbu zdí z ytongu. Za žaluziovým závěsem, který nahradil dvířka úložného prostoru nad sušičkou, mohou podle potřeby zmizet oba spotřebiče.

Smysluplné detaily

Ne, že by Lenka byla na hony vzdálena romantice, ovšem žádný country styl ani Provence nepovažovala za vhodný pro interiér bytu, který tvoří každodenní součást jejich života. Proč právě Sandstone ? „Protože je nejpodobnější kameni, dost věrně ho imituje nejen barevností, ale i rýhami připomínajícími praskliny  a skvěle tak podtrhuje industriální nádech naší koupelny. Přišel mi vhod i větší formát dlažby 60 x 30 cm, který byl v době realizace rekonstrukce dostupný. Po tuzemském výrobci jsme sáhli nejen z důvodu ceny. Pozitivně vnímám, jak RAKO sleduje trendy, pružně na ně reaguje a v poměru ceny a kvality si myslím, že zahraniční výrobce předčí.“ Na vrub volby tmavě šedé dlažby si vyslechla nejednu uštěpačnou poznámku. Ovšem trvala na svém. Koupelna není jednoznačným prototypem majitelčina oblíbeného minimalismu, jako celek získala spíš lehce industriální charakter.  

Koupelna pod drobnohledem

Pravidelný rytmus kruhových linií se objevuje u všech prvků sanity -kruhová umyvadla, pravidelně oválná vana i toaleta, kruh uvnitř mělké vaničky.  Kruhové bodovky v sádrokartonovém stropu, kruhové zvětšovací nástěnné zrcátko, nápadná kruhová dvířka pračky a sušičky i kruhové půdorysy ostatních nerezových doplňků. Industriální výraz umocňuje také žaluziový závěs, který nahradil dvířka úložného prostoru nad sušičkou a podle potřeby za ním mohou zmizet oba spotřebiče. „Kompletní rekonstrukce nebyla nejlevnější. Za pohodlí nové koupelny to rozhodně stálo a potěšení nám přináší i estetický zážitek,“ tvrdí svorně manželé. 

Slovo odborníka

Velkého formátu 30 x 60 cm se nemusíte bát ani v menších prostorech. Je však náročnější na rovný podklad. Pokud chcete, aby vám koupelna bezchybně sloužila řadu let, nebraňte vyrovnání podkladu nivelací a nezapomeňte ani na hydroizolaci. Podle informací odborníka kladeče Radka Humra se tady spěch a nemístné úspory za každou cenu nevyplácejí. Každá technologie  potřebuje také svůj čas, proto nechtějte nic uspěchat.

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se