Nový byt září barvami

29.9.2010

Nový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvamiNový byt září barvami

„Již během studia na Fakultě architektury jsem se zabývala řešením interiéru bytů a rodinných domů v pražském architektonickém ateliéru zaměřeném na bydlení. Manželé se rozhodli pro úplnou rekonstrukci, což pro mne, jako architekta byla ta nejlákavější nabídka. Hlavním zásahem do původní koncepce bytu bylo zvětšení a propojení hlavního obývacího prostoru s kuchyní a jídelní částí a samozřejmě kompletní rekonstrukce původního umakartového jádra, rozvodů elektroinstalací, které již nevyhovují dnešním požadavkům,“ dodává Simona.

Hlavním zásahem do původní koncepce bytu bylo zvětšení a propojení hlavního obývacího prostoru s kuchyní a jídelní částí a samozřejmě kompletní rekonstrukce původního umakartového jádra, rozvodů elektroinstalací, které již nevyhovují dnešním požadavkům.

Barvy v interiéru

„Jsem přesvědčena, že důležitou roli v interiéru bytu nehraje pouze to, aby byl prostor moderní a potěšující oko návštěv, ale naopak, aby se v něm jeho obyvatelé cítili opravdu dobře. Velký vliv na každého z nás mají materiály a barvy, které jsou hlavním motivem, který ve svých návrzích používám, které nás obklopují. Nutností je však přizpůsobit barevné řešení požadavkům lidí, kteří se v daném prostoru budou pohybovat a samozřejmě přizpůsobit barvy funkčnímu užití jednotlivých místností. V tomto případě si mladí manželé zvolili jako hlavní barvu do svého interiéru červenou. Nemusí se nutně vyskytovat na nábytku, ale naopak je lepší barvu využít na stěnách a doplňcích.Tak, aby se dala v případě potřeby zaměnit za barvu jinou. Barevně korespondují barvy interiéru i s obkladem kuchyňské linky. Jedná se o základní řadu obkladů od firmy Rako,v kombinaci dvou barev.

Luxusní a drahé  nemusí být nejlepší

K vytvoření moderního a nového příjemného prostoru nemusí být použity ty nejdražší materiály a kolekce nábytku. Stačí, když jsou jednotlivé předměty správně zkombinovány a umístěny na vhodné místo. Synergie materiálů, barev a dekorů „zatepluje“ domácí prostory. Vhodné doplňky, které se potkávají s vkusem majitelů si pak může každý doplnit sám podle sebe. Jsou to právě doplňky, které umocňují, podporují příjemnou domácí atmosféru.  Majitelé si neváhali vybavit kuchyni maličkostmi,  doplňky od firem Zippo,  Tescoma a dalších renomovaných obchodů, studií. Oba se shodli na výběru hodin, které příjemně doplňují obývací pokoj. Oranžový podklad nechává hodiny patřičně vyniknout.

Koupelnový ráj

Vzhledem k malému prostoru koupelny volili majitelé jednoduchý obklad ve formátu 20 x 40 cm, série Tulip ( RAKO ), která celý prostor skvěle rozzářila a jednoduché dekorace, proužky, oživili jinak nadčasový základní obklad. Do koupelny se, bohužel, již nevešla sprcha, což majitelům nakonec nevadilo. Podlaha je koncipována  k sérii Tulip, takže koresponduje s obklady.

Bydlení je hra…

Mladí manželé se do návrhu rekonstrukce sami zapojili s velkým nadšením, tak jak by to při zařizování bytu mělo být.  Není vždy pravidlem nechat vše na architektovi či bytovém designérovi. Vzájemná souhra majitelů a odborníků vždy podporuje, zaručuje výsledek budování, zařizování. Vybavování interiéru by mělo být dialog ne monolog, pak se v patřičných prostorech bude všem žít dobře.

Ing.arch. Simona Hubáčková

nar. 1983

Vystudovala Fakultu architektury ČVUT v Praze.

Nyní pracuje jako bytová architektka.

www.atelierSH.cz

 

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se