Koupelna nemusí kvést jen v létě

11.10.2011

Koupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létěKoupelna nemusí kvést jen v létě

Jednobarevný základ s kvetoucí dekorací

Aby kytky v koupelně „rozkvetly“ a podtrhly celkový charakter koupelny, pak volte jako základ jednobarevný obklad. V poslední době se prosazuje bílý obklad v mnoha formátech s různou povrchovou strukturou. Jednobarevný základ vybízí ke kombinacím ze široké nabídky dekoračních prvků, obkladů odlišných barev a rozměrů,  které dodají prostoru jedinečný charakter a nadčasový vzhled na dlouhá léta. Vaše koupelna se pak můžete měnit díky barevným doplňkům. Květinové dekorace sluší nejen koupelně, pokud se budete řídit pravidlem „méně znamená více“.

Barevné obklady

Co není zakázáno je povoleno. Barevný boom nastal stejně v módě jako v bydlení. Momentálně cool jsou pastelové, letní tóny jako růžová, fialová, modrá, zelená, žlutá. Zářivé barvy doplňují proužky, puntíky, květy, všechno je povoleno! Mnohdy jsou série obkladů maximálně variabilní rozměry a dekoracemi tak, aby se daly vytvářet kombinace tón v tónu nebo naopak kreativní barevné varianty v jednotném designu. Vhodně zvolené barvy dokážou působit na psychiku a pohodu člověka, mohou navodit příjemné pocity, stimulovat únavu či naopak.  Právě barvy ovlivňují výraz interiéru, korigují celkový výsledný efekt. Mezi nejdůležitější patří barvy stěn, podlah a stropů. Tmavé barvy prostor opticky zmenší a světlé naopak dodají pocit větší volnosti.

Dekory na léto

Ležet na louce, mít ruce pod hlavou, vnímat jen vůni květin, teplo ..užívat si ty nezaměnitelné chvíle pohody. Kdo z nás po takových momentech netouží? Louka hýří barvami, vůněmi, tvary. Stejně bujnou rozkvetlou louku není problém přenést do vaší koupelny. Nesmíte ale omezovat vaši představivost, aby se sen o stále rozkvetlé louce stal skutečností. Široké spektrum barev obkladů a jásavých květinových dekorů předurčuje zákazníka k využití jeho oblíbených barev a květin. Co třeba vlčí máky, slunečnice, kombinace žlutá, zelená, modrá ? Žlutá vás zahřeje, modrá ochladí, zelená vás uvolní, červená nabije energií !

Květinová mozaika

Mozaika má tu moc, že vyčaruje z keramického materiálu téměř jakékoli dekorace, motivy, obrazce dle požadavků. Tyto dekorace můžete obdivovat v koupelně po celý rok, neboť mozaika je věčná. Kromě designu vyniká i tím, že usnadňuje obložení zakřivených, hůře obložitelných míst nebo se malý rozměr mozaiky kombinuje s velkým formátem, kde vynikne vzájemný kontrast velkého a malého formátu.

BÍLÁ je chladná, světlá, čistá …neurazí a neokouká se!

ŽLUTÁ evokuje slunce, světlo, léto… Žlutá je barva slunce v mnoha odstínech až po oranžovou, jenž nás doslova zalije teplem a pohodou.

MODRÁ připomíná vodu, moře, mračna, sny.  Zdánlivě „studená“ modrá podporuje snění a fantazii.

ČERVENÁ vyjadřuje lásku, temperament. Červená vás ve vaší koupelně dobije ! a stačí jí jen málo.

ZELENÁ je tráva, stromy. Pokud očekáváte od koupelny dokonalou relaxaci, pak se obklopte zelenými obklady.

ČERNÁ jako tma, mračna. Smutná, ale elegantní. Musí se kombinovat s jasnými barvami obkladů a často je výsledek velmi zdařilý. Nestárnoucí je také kombinace black and white.

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se