Co je malé, to je hezké

6.10.2010

Co je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezkéCo je malé, to je hezké

„Čím menší prostor, tím více o něm musíte přemýšlet. Do malé koupelny se vám musí vše vejít a zároveň ji toužíte mít krásnou. V malé koupelně jsou stanovené možnosti vybavení sanitární keramikou, ale výběr obkladů není omezen ničím. Vzhledem k široké nabídce a nemalé investici doporučuji investorům nechat si připravit vizualizaci koupelny ve specializovaných prodejnách. Klient si tak udělá dokonalou představu o budoucí koupelně. Často slýchám, že velký formát do malé koupelny nepatří. To už dávno neplatí. Se sílícím trendem zvětšování formátů se stále více prosazuje použití větších formátů i do koupelen panelákových rozměrů. Tento trend podporuje široká nabídka velkoformátových obkladů a dlažeb.“ dodává Pavel Novák z creative shopu LASSELSBERGER.

Větší formáty (např. 20 x 40 až 30 x 90 cm) položené s velmi úzkými spárami obkládané plochy sjednotí, dodají jim eleganci a opticky je zvětší. Vzhledem k redukovanému množství spár se takto obložené stěny i lépe udržují. Celkovému odlehčení prostoru prospějí i světlé barvy obkladů doplněné zajímavými listelami. Vertikálně kladené listely a formáty obkladů jsou dynamizujícím prvkem, kdežto obkladačky a listely použité horizontálně působí uklidňujícím dojmem.   

Skvělým dekoračním i praktickým prvkem jsou mozaiky. Zejména ve světlých barvách jsou pro malou koupelnu ideální. S jejich pomocí zaoblíte hrany, obložíte polici či umyvadlo, prostor tak příjemně zútulníte. Mozaiky v menší koupelně kombinujte s větším formátem obkladu na stěnách a s listelami. V malé koupelně je vhodné listely použít i vertikálně, opticky tak zvýší prostor mezi podlahou a protáhnou případný nižší panelákový strop. 

Velmi účinnými pomocníky se vám v malé koupelně stanou zrcadla a vhodně použité umělé osvětlení. Koupelnu doslova oživí nasvícení všech míst, kde se pohybuje vodní hladina, jako je vana nebo umyvadlo. Odlesky světla a zrcadlení skvěle „oživí“ koupelnový prostor.

Protože investice do bytové keramiky si žádá nemalé prostředky, o vašich potřebách a požadavcích se proto vždy poraďte s prodávajícím. „Vybírejte si solidní firmy, kamenné obchody a vzorkovny, které umožňují prohlédnout si vybírané obklady minimálně ve formě fyzických vzorků nebo lépe v podobě vzorových realizací. Při nákupu vždy počítejte s 10 až 15% rezervou, ale i přesto raději nakupujte tam, kde je možno i po delší době materiál dodatečně dokoupit.

Tip na čištění :

Jaký čistící prostředek máme v koupelně použít? „Doporučujeme čistící prostředek CL803, který slouží pro běžnou a pravidelnou údržbu povrchu keramiky, z řady prostředků LBCS.“ doporučuje Miroslav Levora ze společnosti LASSELSBERGER.

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se