Byt je můj

4.9.2010

Byt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můjByt je můj

Moje první koupelna

Zdeněk vystudoval stavební průmyslovku a díky tomu, že je schopen některé z řemeslných prací zrealizovat sám, pustil se do přestavby starého bytu s velkým nadšením. „ Měl jsem představu, jak by měl prostor po rekonstrukci vypadat, ale chtěl jsem vše zkonzultovat s někým, kdo se řešením interiérů zabývá. Vzhledem k tomu, že kamarádka Simona vystudovala architekturu na ČVUT a pracuje jako bytová architektka, svěřil jsem jí návrh pro rekonstrukci i vybavení interiéru. Někdy to měla se mnou těžké, protože v některých „návrzích“se naše představy neslučovaly. Třeba koupelnu jsem chtěl černou, ale Simona mi přesvědčovala o světlejší barvě. Nakonec jsem se nechal „zlomit“. Ve finále ale musím uznat, že jsem rád, že jsem se spolehl na odbornou radu.“ pochvaluje si majitel.

Koupelna vznikla na místě, kde byla původně kuchyně, což dispozičně povolilo mít v koupelně velké okno. Má to své výhody, protože je z koupelny pěkný výhled, navíc se do koupelny dostává denní světlo a celý prostor se ještě více prosvětlí.

„ Od začátku mi bylo jasné, že Zdeněk bude chtít černou nebo šedou koupelnu, kterou preferuje většina mladých mužů v jeho věku. Snažila jsem se doporučit jiné řešení, protože se koupelna nedá tak snadno obměnit a v budoucnu  by měla sloužit kompletní rodině. Když jsem mu ukázala návrh ze série Mikado, byl spokojený. Zajímám se o feng-šuej, jenž neprosazuje dokonalou disciplínu a oddanost nějakému směru, ale naopak. Jedná se o učení, harmonii s okolním prostředí, kterým lze podpořit energii v bytě, domě. Mikado se mi líbilo od začátku, kdy tato série české značky RAKO přišla na trh. Veselé barvy, dekorace… obklady se dají skvěle kombinovat. Vybrala jsem bílo – šedo – modrou variantu, která se dá lehce zkombinovat s černými doplňky. To aby byl Zdeněk spokojený.“ usmívá se Simona. Střízlivá kombinace barev je pro mladíka jako stvořená, a to i dekorací – kruhy, které zdobí koupelnu prostor příjemně rozehrají. Co se týká vybavení koupelny, majitel nechtěl sprchu, dal přednost vaně s komfortní sprchovou hlavicí, která sprchu spolu s vanovou zástěnou zcela nahradí. Na vanu navazuje umyvadlo s úložným prostorem. Dostatečně velké zrcadlo je i se skříňkou, která je vedle okna velmi zajímavá.  Na protilehlé stěně je otopné těleso, který prostor příjemně vyhřeje, když se zrovna netopí. Simona volila bílou barvu, ta s obloženou stěnou perfektně ladí. Chromové baterie Faris jsou  v maximální shodě s šedou kombinační barvou obkladu, stejně jako s dlažbou Sidney na podlaze. Dlaždice má příjemný třpytivý  povrch, lapovaná kalibrovaná úprava s nepravidelným odleštěním zajistí na podlaze přirozené efekty lesku s matem. Kalibrace zajišťuje také pokládání dlažby s minimální spárou, což činí podlahu naprosto kompaktní a usnadňuje běžnou údržbu. Toaleta v bytě je oddělená, taktéž obložená sérií Mikado.

 

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se