Ohlédnutí za historickým víkendem

16.6.2010

Ohlédnutí za historickým víkendemOhlédnutí za historickým víkendem

Podmanivé přírodní prostředí a kouzlo tohoto jedinečného prostoru přilákalo velké množství diváků, pro které byl připraven pestrý program. Novinkou v dramaturgii byl čtvrteční Prolog na nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde se uskutečnilo jedno z nejúspěšnějších představení minulých ročníků – Golem a koncert Strašlivé podívané. Od pátku se pak rozjel tradičně nabitý program, v němž nechyběli šermíři, kejklíři, dobová hudba, tržiště … prostě vše co k Historickému víkendu tradičně patří. Velký ohlas měl páteční koncert česko – skotské skupiny Navostro. V sobotu se to po celý den v areálu hemžilo strašidly, pohádkovými bytostmi a jinými podobnými stvořeními. Na jejich večerní vešlap se jich vydalo okolo dvou tisícovek. Pro děti byla připravena Pohádková cesta k nedalekému Pecihrádku. Oficiálně se na ni vydalo a certifikát o absolvování přijalo 2121 dětí. Ten, kdo zrovna nesledoval program na jedné ze dvou scén, se mohl zabavit u interaktivní scény s nejrůznějšími dobovými soutěžemi a hrami, na někoho čekalo přímo v areálu překvapení v podobě dlouhonohých kejklířů, kteří se nečekaně objevovali mezi lidmi, kdo hledal trochu poučení, mohl ho najít u sokolníka s nádhernými dravci. A milovníci nákupů si u mnohých stánků také jistě přišli na své.

Hlavní postavou víkendu byl Rudolf II., který se na soutoku plzeňských řek usídlil a pro jehož potěšení se veškeré zábavy konaly. Včetně večerních představení, která byla plná tance, ohně, mystiky, ale i lítých rytířských soubojů. V sobotu večer pak byl pořad korunován nádherným ohňostrojem.

V sobotu večer  proběhlo předávání cen nejlepším maskám. Předávání za společnost Lasselsberger se zhostil pan Roman Blažíček, ředitel společnosti, převlečený v masce loupežníka.
Ani v neděli se návštěvníci nenudili. Úspěch u nich mělo jak pásmo Plzeňského dětského sboru na motivy filmu Noc na Karlštejně, tak pohádka O statečné princezně Máně v nastudování divadelního spolku Jezírko. Celý víkend tradičně obohatily soubory z Mezinárodního folklorního festivalu, tentokrát z Maďarska, Uzbekistánu, Srbska a Rumunska.

Těší nás, že jsme společně s našimi partnery mohli připravit víkend plný zábavy a budeme rádi, když také v roce 2011 navštívíte Historický víkend. Zveme vás na něj ve dnech 10.- 12. června do stínu nových kašen na náměstí Republiky a do historického centra města.

Generálním partnerem Historického víkendu 2010 byla společnost Lasselsberger.  


 

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se