Eco dřevo

19.8.2010

Eco dřevoEco dřevoEco dřevoEco dřevoEco dřevoEco dřevoEco dřevoEco dřevoEco dřevo

série Defile_RAKOObklady imitují přírodní materiály, které poznamenal čas, různě prošlapané, napadené škůdci,  fládrované, na kterých je patina designová záležitost. Velikost obkladů se v tomto případě maximalizuje ( až 30 x 120 cm) , spáry se minimalizují díky kalibraci. Velmi příjemné je, že keramický obklad vypadá jako dřevo, ale má všechny přednosti keramického materiálu. Jednou z nich je aplikace podlahového topení pod dlažbu, jenž by přírodní materiál neumožňoval. Dřevěná podlaha z keramiky je výzvou pro všechny, kteří mají přírodní materiály !

Moderní keramická delikatesa, to je Defile, pro vytvoření stylově čistého prostoru. Povrch nechává vyniknout rafinovanou krásu keramického povrchu. Metalické hnědé a béžové dlaždice 30x60 cm jsou doplněny o formát 45x45 ve stejném povrchovém provedení. Defile je sázkou na jistotu pro vytvoření efektního interiéru, ať se už jedná o kuchyni, koupelnu, podlahu nebo polyfunkční interiér v celém bytu.

Koupelna Zebrano ve stylu tropických dřevin precizně napodobila styl vzácného afrického dřeva s charakteristickým dekorem nepravidelných pruhů, avšak svými funkčními vlastnostmi jej vysoce přesahuje. Snadno čistitelný odolný keramický povrch proto vyhrává nad skutečným dřevem.

série ChateauUž samotný název Chateau napovídá, kde její tvůrci čerpali inspiraci. Svět velkých vín, jejichž vznik je neodmyslitelně spojen se zráním v dubových sudech, je zdrojem zásadních designových prvků této série. Základní dlaždice v typicky protáhlých obdélníkových formátech imitují design rustikálního ostařeného dřeva.

U série Zingana se potkávají fantazie s technologií, jenž daly prostor pro vznik futuristickému designu moderního dřevěného povrchu s metalickým efektem. série NOE_RAKOPruhy v přírodních barvách s vysokým leskem v sobě mísí luxus a vyhraněnost stylu.

Série Noe má tendenci vypadat realisticky, kresba dřeva je dokonalá a dokonce jemným kontrastem lesku a matu ve svém povchu imituje lakování. Kalibrované dlaždice Noe mají rozměry, 29,5x119,8 cm, 19,5x119,8 cm a 4,5x119,8cm, přičemž umožňují při pokládce různorodé skladby a vzájemné kombinace. Zajímavým doplňkem této série je dřevěná mozaika.  

Dřevo, dlažba,  nám umožňuje pokládku na podlahové topení, což často přírodní materiál nepovoluje. Výhodou je přitom snadná údržba a perfektní tepelná vodivost. Díky kalibraci je možné dřevo, resp.keramickou dlažbu, pokládat s minimální spárou, což dokonale sjednotí obkládaný povrch. Nerozeznáte pak imitaci od přírodního materiálu.

Dřevěné dlaždice v keramickém provedení jsou také ekologicky šetrné k prostředí kolem nás. Perfektní povrchová úprava spolu s dokonalými technickými přednostmi dává imitacím dřeva perspektivní budoucnost. 

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se