TIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉN

12.7.2010

TIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉNTIP HORKÉHO LÉTA - KERAMICKÝ BAZÉN

Stavba bazénu patří mezi technicky náročné stavby a vyžaduje dobré odborné znalosti a zkušenosti projektantů a stavbařů. Proto počínaje návrhem bazénu doporučujeme využívat specializované a renomované firmy. Tradiční český výrobce obkladů a dlažeb nabízí řešení keramických obkladů LB OBJECT, RAKO nejen pro veřejné, ale i pro privátní stavby jak interiérové tak i exteriérové.

Vysoká trvanlivost betonového bazénu s keramickým obkladem je dána použitým materiálem. Základem tělesa je armovaná betonová vana, zajišťující dostatečnou pevnost a pružnost konstrukce při působení velkého tlaku vody. Povrch betonové vany je opatřen hydroizolační vrstvou, na kterou je nalepen speciální keramický obklad pro bazény.

Volba použitých obkladových prvků je klíčovým výběrem k dlouhé životnosti bazénu a bezproblémového užívání. Pro bazény je třeba použít speciální keramické materiály, nelze tedy použít jakoukoliv dlažbu. Běžně vyráběné a prodávané obklady mají nasákavost vhodnou pro použití v koupelně. Pro bazény jsou nabízeny dlaždice POOL s nízkou nasákavostí, vhodné pro dlouhodobé působení pod vodou. S nasákavostí je přímo spojena i mrazuvzdornost obkladu. Aby byla zajištěna odolnost proti mrazu, musí mít dlaždice nasákavost maximálně 3 %, dlaždice POOL mají nižší nasákavost pod 1 %, která je zárukou velmi dobré mrazuvzdornosti. V nabídce LB OBJECT je  široká škála netradičních prvků – tvarovek pro přechodové plochy, pro přelivové hrany a rozměrové moduly obkladů, aby bylo možné obložit prakticky jakýkoliv tvar a velikost bazénu s rovnými či zaoblenými plochami a hranami. Značka RAKO obohacuje nabídku pro bazény mozaikou, obklady jež imitují dřevo, kámen atd.

Na pochozí plochy se používá protiskluzná úprava povrchu, a to zejména na vstupech, cestách, schodištích do bazénu a schodnicích se zaoblenou hranou, nejbližším okolí bazénu a na dně bazénu s hloubkou menší než 80 cm. Nabídka programu POOL je připravena v souladu s vysokými nároky architektů a designérů na funkční a estetické parametry.

Realizaci bazénu je nejlépe svěřit specializovaným firmám, poradit se s odborníky společnosti Lasselberger, kteří vám s realizací bazénu od A - Z rádi poradí. Kompatibilní systémy obkladů doplňuje nabídka stavební chemie  - výrobky určené pro lepení, spárování, čištění a následnou údržbu. Více informací, kontakty pro odborné poradenství naleznete na www.rako.cz

Vyšší investice i starosti se stavbou se v podobě kvalitního bazénu a nádherných zážitků vrátí nejen vám, ale i další minimálně jedné generaci.

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se