Jak čistit keramiku

8.11.2010

Jak čistit keramikuJak čistit keramiku

V rámci úklidu je třeba správně pečovat o keramické obklady a dlažby. jenž jsou materiálem, který se velmi snadno udržuje, má dlouhou životnost a vysokou užitnou hodnotu. Při zanedbání péče se na keramických materiálech postupně usazuje vrstva nečistot. V reliéfech je to klasické znečištění, v koupelně je to kombinace vodního kamene a  běžných nečistot. Čím déle základní péči zanedbáte, tím silnější a agresivnější čistící prostředky musíte následně  použít.

Jak se o keramiku starat?

Udržované prostory si můžeme rozdělit do několika skupin, protože každý prostor má svá specifika.

  • Rodinný dům, byt, koupelna
  • Kuchyně
  • Veřejné a administrativní budovy
  • Průmysl, dílny, sklady
  • Aquaparky, sprchy, bazény a jeho okolí

Ve výše uvedených prostorech se můžete setkat s  několika typy povrchů keramiky RAKO. Tyto dva faktory prostor a povrch nám předurčují, jaké čistící prostředky použít, jak dávkovat a nastavit správné čištění.

Výrobci keramiky RAKO doporučují základní osvědčené čistící prostředky z produktové řady LBCS s označením CL802, CL803, CL810, se kterými dokážete na profesionální úrovni provádět veškerou údržbu keramiky.

Přípravek CL802 by měl mít k dispozici každý řemeslník, který dokončil spárování keramiky a chce daný prostor předat zákazníkovi. CL802 slouží pro postavební úklid, odstraňuje veškerý cementový povlak na keramice po spárování. Důraz na toto vyčištění je z toho důvodu, že se na neviditelném povlaku daleko snadněji usazuje nečistota, která se hromadí a běžným vytíráním se špatně odstraňuje. Použitá dlažba tak rychle ztrácí své kouzlo a budí dojem „zašlosti“.

Přípravek CL803 slouží pro běžnou a pravidelnou údržbu povrchu keramiky. Po určitém období je vhodné CL803 zaměnit za přípravek CL802, ten odstraní nanesený prach a CL810, který vyčistí veškeré mastnoty, jež se provozem dostanou na povrch.

Pro snadnější údržbu keramiky dále doporučuje výrobce obkladů a dlažeb RAKO impregnaci CL 809, která nemění charakter povrchu, nesnižuje protiskluznost, ale značně omezuje zanesení povrchu nečistotami z běžného provozu a zvyšuje komfort údržby. Aplikací impregnace se snižuje spotřeba čistících prostředků, protože jejich nutná koncentrace je při čištění daleko nižší. U leštěné keramiky je tato impregnace, z důvodu otevřených pórů na povrchu, nutností.

Uvedené čistící prostředky jsou k dispozici u většiny smluvních prodejců obkladů a dlažeb RAKO.

Veškeré dotazy ohledně údržby, vhodného postupu obnovy původního jasu keramiky a  ošetření, vám zodpoví pracovníci LBCS a RAKO.

Více informací najdete na www.lbcs.cz

Inspirujte se
Inspirujte se
Inspirujte se